Přihlášení
VYSTOUPENÍ SKUPINY

Momentálně nejsou naplánovaná žádná vystoupení
TS Sýkorky


O nás

Lidová obřadnost - tradice, zvyky a riuály člověka provázejí od pradávna. Byly silným prostředkem ke stmelování rodiny, obce i celého národa. Lidová kultura je pamětí národa, lidové tance, písně, slovesnost, zvyky a předměty jsou cenným dědictvím, které může být zdrojem poznání, radosti a tvořivé inspirace i pro současného člověka.

Domnívám se, že zájem o lidovou kulturu by měl být vzbuzován už v předškolním věku. Naše skupina začala tou nejpřirozenější činností pro předškoláka a to HROU. Taneční hry jsou aktivity, které všestranně rozvíjí celou osobnost dítěte. Nyní jsme školáci I. stupně a kromě liter ve škole se učíme první dětské lidové tance, které jsou nevyčerpatelným zdrojem poučení i bohatým inspirujícím základem pro tvorbu pásem.

Hudebně taneční folklor se vyvíjel v závislosti na sociálních, ekonomických a geografických podmínkách jednotlivých oblastí. Jsme děcka ze Znojma, kde se folklor do dnešních dnů neudržel. Můžeme si tedy dovolit více cestovat po folklorní mapě a čerpat z ní pro tvorbu našich choreografií.
VEDOUCÍ SKUPINY

Markéta Vančurová
+420 777 550 119
makinecka@centrum.cz


KONTAKT

DYJAVÁNEK ZNOJMO, z. s.
Základní škola, Znojmo, Mládeže 3
Mládeže 1000/3
Znojmo
66902

dyjavanek@dyjavanek.cz

+420 777 722 550

Korespondenční adresa:
Romana Žilincová
Mládeže 1002/6
Znojmo
669 02